Můj rok 2023

Přátelé, 

Po vzoru mého kamaráda Tomáše Zdražila, píšu souhrn roku 2023. Pokaždé když si uvědomím, že rok je zase pryč, mám tendenci povzdechnout si – ale vždyť se letos nic nestalo a to všechno tak uteklo. Potom mrknu na fotky a uvědomím si, páni. Tenhle rok byl ještě nabušenější, než ten předchozí a to jsem myslela, že už není možné. 

Zkusím to vzít chronologicky:

Indonésie – Gilli T a Bali

Když jsme koupili letenky na Bali, nemohla jsem tomu uvěřit. V Indonésii jsme strávili dva měsíce, což je nejdelší možná doba, když nechcete obstarávat víza. Měsíc jsme strávili na párty ostrově, a paradoxně nikdo z nás párty nevyhledává. Byl to ale úžasný měsíc, plný zpomalení. Jóga, meditace, potápění, jízda na kole, dobré jídlo. 

Bali jako takové mně osobně nenadchlo tolik, alespoň vzhledem k tomu, jak je všude na sítích. Spoustu motorek, vyšší ceny a obecně trochu cirkus. Příroda nádherná, unikátní hinduistická atmosféra, ale s láskou vzpomínám na car-free Gilli Trawangan.

Změny dělej postupně, ne najednou

Návrat domů pro mě byl náročný. Po přechodu ze statusu studentky „do dospělé“ v březnu jsem se popravdě doslova ztratila. Nevěděla jsem, kudy a kam se vydat, kde bydlet. Kdo někdy zažil změnu na všech frontách, je to masakr. Když změníte kariéru, respektive ani nevíte za co ji zaměnit, rozejdete se s člověkem, kterého milujete, změníte bydliště a obecně zažíváte všude změny. Moje doporučení do příště, změny dělej, ale dělej je postupně. Ne všechny najednou. 

Studium a investice 300.000+ Kč

Protože jsem úplně nevěděla, kam se kariérně vydat, a měla jsem našetřené prostředky, letos jsem za svoje vzdělání utratila skoro jako za školné. Peníze jsem zainvestovala do několika kurzů, workshopů, coachingů, networkingových akcí. Do sebe jsem určitě zainvestovala přes čtvrt milionu korun.

Jednou z největších investicí byl 4denní workshop s Tony Robbinsem v Birmingham. Dále jsem se stala součástí PTYA od mého nejoblíbenějšího YouTubera Aliho Abdaala, který učí, jak růst na Youtube platformě. Té jsem se v tomto roce věnovala nejdéle. U moc projektů nevydržím, ale YouTube se, až na nějaké přestávky držím. Uvidíme, co přinese budoucnost. 

Hodně jsem se podívala na téma ženského biohacking. Z české scény se mu hodně věnují @systers, já jsem se dostala do komunity polské influencerky @aggie. Z Bali jsem si přivezla trochu rozházený organismus, bali belly, špatný mikrobiom a začala jsem se tedy zajímat o to, jak se starat o svou fyzickou stránku lépe. 

Další kurzy, které jsem absolvovala – Láska je tvůj zdroj, Realitní Shaker, a seberozvojové kurzy od Jana Komety ze Školy milování. 

Reality Transurfing Leverage

Když se začnete mentálně posouvat a pracovat na sobě, měníte nejen své myšlení, své tělo, svoje vibrace, ale s postupem času dojde i na změnu fyzického světa a vašeho okolí. Mimochodem, znáte teorii kvantové fyziky případně identity shifting? Pokud chcete docílit nějakých změn, doporučuju nastudovat tento koncept. A hlavně, ho začít žít a aplikovat. Jedna z velkých lesson learned tohoto roku byla ta, že si tu realitu můžeme opravdu skládat jako lego. A že naše podvědomí je tak hrozně prorostlé, že si to vůbec neuvědomuje. Největším nepřítelem našeho neúspěchu, neúspěšných vztahů, nemocí a nezdarů jsme my sami. To platí opravdu o všem. Lidé jsou často uvězněni v nějakých limitujícím přesvědčeních, které je bolestivě drží, jako ve vězení. „Musím dosáhnout XYZ a pak můžu cestovat“, „Vydělávat hodně peněz stojí hrozně peněz a je to náročné“ „Úspěšní lidé jsou zlí“ „Vše si udělám nejlépe sám“…. Opravdu tady platí to, že nezáležíte ani tolik na tom, CO děláte, ale jak to děláte. 

Stala jsem se součástí Mindpreneurs, kteří jedou hodně v mužské energii, ale zároveň mají jasno v tom, jak dosahovat a manifestovat realitu. Vašek nedávno rozjel the One Percent v češtině, a myslím, že tam učí podobné techniky. Na 90 dní si dej challenge a skutečně holistic aplikuj jeho principy. Přiznám se, že mě se to pořádně nedaří sekat způsobem, jako on, ale je mi jasné, že když děláš něco každý den abys byl blíže úspěchu, tak tam prostě dřív nebo později dojdeš.

Manifestace je real

Když mluvíme o manifestaci, tak je to opravdu o tom, dělat ty věci, jako bys je už měl/měla. ŽÍT – DĚLAT – MÍT, to je ta formule úspěchu. Pro mě to přišlo v podobě zájezdu na Kubu. V roce 2022 jsem odjela na vlastní pěst na Kubu a měla jsem sen, si odjet vlastní zájezd na Kubě a vyzkoušet si to. Zdálo se mi tehdy nereálné, že by to skutečno vyšlo. Ale pilně jako včelička jsem hledala nejrůznější hotely a restaurace a představovala se jako majitelka cestovní kanceláře. Po návratu z Kuby se mi ozvali známí, s tím, že si přejí zorganizovat soukromý zájezd na Kubu. Wow, vůbec jsem nevěděla odkud, ale ta nabídka přišla. Stačí si jen přát a to přání si držet a dělat pro to kroky. Zároveň se mi podařilo udělat nějaké úspěchy na realitním poli, o kterých jsem myslela, že jsou mi na míle vzdálené. Opravdu život je jako hra. Nebo Matrix?

Emoce – Emotion – Motion

Emoce je velké téma, provázející tenhle poslední roky. Emoce jsou všechny dobré. Dokud je nepotlačujeme. Nejčastěji potlačujeme smutek, stud, vztek, někdy ale i radost, chtíč nebo radost. Věděli jste, že emoce trvá pouhých 90 sekund? Často jsem ale schopni emoci nedat průběh a prožívat ji klidně i dalších 90 let. Emoce je přitom jako katalyzátor. Hodně mě zajímalo téma „jak si do života přitáhnout, to co chci“ a uvědomila jsem si důležitost emocí. Emoce jsou všude a protože jsme emoční bytosti, je důležité jim dobře rozumět. V rodině, v businessu, v práci, na veřejnosti. 

Růžové brýle jsou fuč

Na mých sociálních sítích i ode mně moc negativních věcí neuvidíte a neuslyšíte. Nejsem zvyklá o nich mluvit a ani k tomu nevidím důvod. Letošní rok jsem ale zažila i pár fuckupů. Jedním z nich bylo, když mi vykradli dům, a ukradli mi doslova ty nejcennější věci, jak finančně, tak duševně. Měsíc na to, jsem bourala své auto, ale ne vlastní vinou. 

The Chata – Život v komunitě a přátelé

Po návratu ze zahraničí na mě vždy padne deprese. Už to tak má několik let a můj nervový systém si vždy myslí, že je konec světa. Přiznám se, že jsem nikdy neměla kladný vztah k Česku. Díky kamarádovi Patrikovi, se mi to celé změnilo. Patrik organizuje networkingové akce, kde propojuje skvělé duše, a bystré mozky. Díky dubnové chatě jsem poznala bandu skvělých žen a začala jsem organizovat ženské kruhy. Shledání žen v bezpečném kruhu, kde se vzájemně podporujeme se od té doby opakoval každý měsíc. Wow! Další, říjnová chata, byla pro mě chatou o komunitním bydlení, otevřeném srdci a cesty do duše a léčení. Chata mnoha poprvé – první ecstatic dance, první kakaová ceremonie, která mě rozplakala a první akrojóga. Samé krásné aktivity, které rozveselili mojí dušičku, tělo a rozproudily mou energii. Uvědomila jsem si, že i když je půl roku v Česku ošklivě, kvůli vztahům se stojí za to vracet zpátky. Tvořit a spojovat a budovat. Hluboké vztahy se vybudují za čas. 

Cestování – po světě i do sebe

Letošní rok jsem byla v Indonésii, v Itálii, ve Španělsku, Anglii a na Kubě a přesto to byl jeden z nejméně procestovaných roků minulých let. Místo cestování bez cíle, jsem se začala více sama sebe ptát, co od cestování očekávám. Kromě radostných chvílek s přáteli, šlo v tomto roce i o cestování v rámci seberozvoje. Například do anglie jsme jeli na Tony Robbins, a z Anglie jsme neviděli vůbec nic. V příštích letech chci určitě propojit místa s cestováním v rámci zajímavých míst. Moje srdce mně neustále táhne do Jižní Ameriky, zároveň ale spirituálně do Indie. Z Indie mám velký respekt. 

Dovol si to!

Největší shift u sebe vidím v tom, že jsem si konečně víc dovolila. Dovolila jsem si zpomalit, dovolila jsem si sama sebe hýčkat, dovolila jsem si do sebe investovat, dovolila jsem si bydlet v Praze, dovolila jsem si žít v míru, dovolila jsem si dovolit. Z pocitu „musím, musíš, měla bys, co by tomu řekl ostatní“, jsem se přesunula do „jak se teď cítíš? Je to v souladu s tebou a tvými hodnotami? Co bys na to řekla ty?“ Místo studu a strachu, jednám ze srdce.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top